F. X. Procházka - Soubor 3 kreseb: Zvířata

17x21 cm, 34x20 cm a 25x32 cm. Signovány F.X. Procházka. 2x rám, sklo, 1x rám.

Pozn.: Poškozeno.

o autorovi: 1887-1950
Narodil se ve Střebsku u Příbrami. Začínal jako malíř pokojů, kde svůj talent uplatnil při restaurování fresek na několika zámcích. Studoval na AVU v Praze u prof. Pirnera, Bukovace a Schweigera. Podnikl několik studijních cest po Evropě. Ve své tvorbě se zabýval hlavně faunou. Vytvořil ilustrace do učebnic i encyklopedie. Ve své tvorbě krajinářské se inspiroval přírodou Polabí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč

26489. Soubor 3 kreseb: Zvířata
Dražba ukončena:16.01.2019 21:31:12
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:2 700 Kč