F. X. Procházka - Stará Boleslav

Olej na plátně fixovaný na kartonu, 34x56 cm.Signováno vlevo dole F.X.Procházka 1935. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1887-1950
Narodil se ve Střebsku u Příbrami. Začínal jako malíř pokojů, kde svůj talent uplatnil při restaurování fresek na několika zámcích. Studoval na AVU v Praze u prof. Pirnera, Bukovace a Schweigera. Podnikl několik studijních cest po Evropě. Ve své tvorbě se zabýval hlavně faunou. Vytvořil ilustrace do učebnic i encyklopedie. Ve své tvorbě krajinářské se inspiroval přírodou Polabí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč

300602. Stará Boleslav
Dražba ukončena:06.09.2019 20:22:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:3 800 Kč