Ferdinand Engelmüller

52871. U vody

popis: Kresba, 21x27 cm. Signováno vpravo dole tužkou F. Engellmüller. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1867, Praha - 1924, Praha
Žák AVU (1889-1894; prof. Julius Mařák). Roku 1897 zakládá malířskou školu, která vychovala řadu umělců (Ot. Nejedlý, Jar. Šetelík,...). Studijně vycestoval do Ruska, Itálie, Švýcarska, Holandska i Tyrolska. Roku 1908 byl jmenován řádným členem Union internationale des Beaux-Arts v Paříži. Věnoval se především krajinomalbě. Tvořil zasněné krajiny, staré parky, opuštěné a zarůstající klášterní i zámecké architektury a pittoreskní zákoutí Prahy. Oblíbil si zejména oblasti Polabí, Českomoravské vysočiny a Šumavy. Namaloval ale také mnoho obrazů v zahraničí. Velkou část své tvorby věnoval pastelovým pracem. Vystavoval v Paříži, Londýně, Berlíně a mnoha dalších metropolích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 480 000 Kč.

dražba ukončena: 25.11.2020 21:56:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 3 500 Kč