Ferdiš Duša - V horách

Olej na kartonu, 50x67 cm, signováno vpravo dole F. Duša, rám, zaskleno.

1888, Frýdlant nad Ostravicí - 1958, Frýdlant nad Ostravicí
K malbě se dostal přes malířství porcelánu a keramickou chemii. V Kunčicích měl i svou keramickou dílnu. Jeho malířské a grafické dílo zachycuje zejména Ostravsko a Slovensko. Náměty mu nejčastěji jsou tvrdé podmínky horalů ve Valašských Beskydech a bída ostravského lidu z hutí a železáren. Namaloval i několik obrazů s motivem Prahy. Účastnil se mnoha výstav u nás i v zahraničí (Benátky, Moskva, Poznaň,...)

2197. V horách
Dražba ukončena:27.05.2015 19:05:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč