Ferdiš Duša - Stará pila

Akvarel, 28x28 cm. Signováno vpravo dole F. Duša. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám i papír mírně poškozeny.

o autorovi: 1888 - 1958
Malíř, grafik, keramik. Začínal jako dělník ve smaltovně, intenzivním cestováním po Evropě si rozšiřoval vzdělání, v ateliérech malířů a dílnách keramiků poznával základy malířského řemesla. Vyučil se malířem porcelánu. V Německu byl krátký čas žákem grafika Maxe Slevogta, od poloviny 20. let se zaměřil na malbu a grafiku. Tématem jeho grafické tvorby byly jeho zkušenosti ze života na Ostravsku a Těšínsku, vytvořil mnoho grafických listů také ze Slovenska. Pracoval v cyklech, zvláště technikou dřevorytu. Byl také významným ilustrátorem a věnoval se rovněž teoretické práci. Byl členem SČUG Hollar, Umělecké besedy v Praze a mnoha dalších výtvarných sdružení. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG v Praze a dalších českých uměleckých institucí, také v zahraničních galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 50 000 Kč.

60282. Stará pila
Dražba ukončena:16.06.2021 19:49:50
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 900 Kč