Ferdiš Duša - Z Ostravska I

Tempera, 26x47 cm, signováno vpravo dole F. Duša, rám, pasparta, zaskleno.

1888, Frýdlant nad Ostravicí - 1958, Frýdlant nad Ostravicí
K malbě se dostal přes malířství porcelánu a keramickou chemii. V Kunčicích měl i svou keramickou dílnu. Jeho malířské a grafické dílo zachycuje zejména Ostravsko a Slovensko. Náměty mu nejčastěji jsou tvrdé podmínky horalů ve Valašských Beskydech a bída ostravského lidu z hutí a železáren. Namaloval i několik obrazů s motivem Prahy. Účastnil se mnoha výstav u nás i v zahraničí (Benátky, Moskva, Poznaň,...).

Pozn.: Papír i pasparta zprohýbány. Rám mírně poškozen.

1997. Z Ostravska I
Dražba ukončena:26.03.2015 19:45:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:800 Kč