Olej na plátně, 112 x 140 cm, signováno autorsky vlevo dole, datováno 1917, rámováno ve vkusném uměleckém rámu.
Monumentální výjimečné dílo od autora, který je již na českém trhu s uměním naprosto nedostupný. Výborná folklorní stylizace zachycuje v minulosti běžné domácí práce včetně zobrazeného. Rovněž krojová pestrost, se zakomponováním interiéru slovácké chalupy včetně doplňků – keramika na poličce, sedlácké hodiny, keramická dobová pec, stylový selský nábytek a hlavně několik kolovratů činí včetně krojové pestrosti z tohoto díla významnou investici pro sběratele folklorní malby. Ženy splétaly vlasy do tvaru, který bylo možno zakrýt šátkem, při velmi dlouhých vlasech tak vznikal na hlavě pod šátkem objemný zakulacený tvar, tak jak jej správně zachytil malíř na obraze.
Součástí kroje a jeho úpravy byla tedy i úprava vlasů, což je popsáno detailně v knize „Joža Uprka – Vázání šátků“ Citace z knihy: Šatkou byla zakryta hlava a na místě, kde u svobodných byly vlasy vzadu, tam vdané na pletence vlasů připevnily na obalenice čepec. Svobodné měly vlasy spletené v cop, vdané měly vlasy spletené v relíky různým způsobem, na které se přivázala obalenice, která formou se podřídila útvaru spletení vlasů. Také čepce byly přivazovány na místa, kde byly obalenice, které měly různý tvar, který byl určován způsobem spletených vlasů vdaných žen.
Předkládané dílo je naprosto výjimečné v nabídce na českém trhu s folklorní malbou! Toto vynikající galerijní dílo se na trhu s uměním za 30 let nikdy neobjevilo!
Unikátní investiční a mimořádná sběratelská nabídka v hodnotě od 5000 do 8000€ ! Rare! Velmi zajímavé i pro nejvýznamnější státní galerie a nejvýznamnější kvalitní umělecké sbírky.
Naprosto neopakovatelná nabídka na českém trhu s uměleckými folklorními díly!
Nejideálnější finanční investice s garantovanou finanční stabilitou a předpokladem dynamického cenového nárůstu během příštích let za složité ekonomické situace ve světě.
FERT, František, malíř, výroba dekorací, Brno
Datum narození: 17.5.1870. Místo narození: Otrokovice, o. Zlín
Datum úmrtí: 29.10.1936 Místo úmrtí: Brno