Olej na plátně, 70x100 cm. Signováno vlevo dole Fonville. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Pozn.: Francouzský malíř barbinzonské školy.
o autorovi: 1832-1914
Narodil se v Lyonu. Zprvu byl žákem svého otce, malíře Nicolase Victora Fonvilla, a posléze v letech 1847-1848 žákem Adolpha Appiana na Národní škole výtvarných umění v Lyonu (École nationale des beaux-arts de Lyon). V roce 1867, kdy vznikl prezentovaný obraz, pobýval v Aix-les-Bains, starobylém lázeňském místě na východě Francie (Savojsko), a téhož roku se přestěhoval do Paříže, kde zůstal po tři léta až do roku 1870. Dále se živil jako učitel na obecní škole a učitel kreslení na běžné škole chlapecké a střední škole v Lalande. V letech 1853-1854 vystavoval v Lyonu a v roce 1869 v Paříži. Jedno z jeho nejznámějších děl, nazvané Cesta v horách Haut-Bugey, zakoupilo Musée du Luxembourg v Paříži a bylo umístěno do Muzea výtvarných umění v Besançonu. V letech 1875-1881 působil jako učitel kresby v Bourg-en-Bresse, kde se zároveň podílel na místním kulturním životě. V roce 1904 založil spolu s Alfredem Chanutem, Léonem Dallemagneem a Johannèsem Sonem založil v roce 1904 Společnost umělců Ainu. Zbytek života strávil v Montagnat (Ain), kde až do své smrti maloval v ateliéru ve Villa des Bouleaux.