František Šourek - Berounka

Olej na překližce, 80x100 cm, Signováno autorsky vpravo dole, rámováno v masivním galerijním profilovaném autorském rámu se stříbrnou patinací.
Letní scenérie české slavné krajinářské školy první třetiny 20.století se v předkládaném díle prezentuje v galerijním brilantním provedení, zvolená malířská škála vhodně zakomponovaná do hry světla a stínu s mistrovsky provedenými odrazy na vodní hladině plně splňují požadavky na vysoce kvalitní galerijní malbu výborného malíře.
Obraz byl několikráte vystavován a pochází ze skvělé sbírky uměleckých děl českých krajanů žijících ve Vídni. Mimořádná galerijní nabídka špičkového díla české krajinářské školy první třetiny 20. století. Rám mírně poškozen.

O autorovi: František Šourek - narozen: Prostějov 1904, malíř, krajinář. Působil ve Velkém Oseku u Kolína.

o autorovi: 1904 - ?
Malíř krajinář, působil ve Velkém Oseku u Kolína.

56709. Berounka
Dražba ukončena:04.03.2021 22:31:43
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 200 Kč