Franta Anýž - Pražské panorama

Bronz, 20x48 cm. Signováno vlevo dole Franta Anýž. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Plastika mírně poškozena.

o autorovi: 1876 – 1934,vynikal svým talentem a pílí již na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, kde studoval u profesorů Celdy Kloučka a Emanuela Nováka. Svým neúnavným úsilím a díky nemenším organizačním schopnostem se během jednoho desetiletí vypracoval z provozovatele malé dílny, založené v roce 1902 v Praze, v majitele uznávaného uměleckoprůmyslového závodu na zpracování kovů. Jeho autorská tvorba byla soustředěna převážně na šperky, knižní vazby a umělecké kovové předměty, nejprve historizujícího rázu, posléze typicky secesně tvarované. Dokázal si vytvořit vlastní charakteristický autorský a řemeslný rukopis, díky němuž se záhy stal vyhledávaným uměleckým řemeslníkem. Jako člen spolku Mánes byl v přátelských stycích s význačnými sochaři a architekty, od kterých získával zajímavé pracovní zakázky.

54697. Pražské panorama
Dražba ukončena:27.01.2021 21:11:39
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 500 Kč