František Myslivec

305897. Hrad Bouzov

popis: Olej na kartonu, 60x44 cm. Signováno vpravo dole Fr. Myslivec 1932. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1890 - 1965
Narozen v Brně. Studoval v Praze UMPRUM u prof. Maška a AVU u prof. Pirnera. Pořádal studijní cesty po Itálii, Jugoslávii nebo Paříži. Věnoval se grafice i figurální malbě, ale základem jeho tvorby byla krajina, kterou zachycoval v postimpresionistickém duchu. Umělecky byl spjat s Brnem, pro které vytvořil městský znak. Věnoval se malbě, grafice a ilustracím.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 29 000 Kč

dražba ukončena: 20.08.2020 20:06:39

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 900 Kč