František Drtikol - Odpočinek ve stínu stromů

Olej na plátně, 45x34 cm, signováno vpravo dole Drtikol 1926, rám.

1883, Příbram - 1961, Praha
Fotografii se učil u fotografa A. Mattase v Příbrami a od roku 1901 studoval v Mnichově ve výzkumném ústavu pro fotografii. Po neúspěšném provozování ateliéru v Příbrami (1907-1909) otevírá roku 1910 ateliér v Praze. Zde zhotovoval portréty mnoha významných osobností (T. G. Masaryk, E. Beneš, M. Švabinský,...). Jeho tvorba se proslavila kolekcí fotografií aktů. V malbě využíval prvky secese a symbolismu. Jeho malířská tvorba není zdaleka tak početná jako fotografická.

3357. Odpočinek ve stínu stromů
Dražba ukončena:26.11.2015 20:15:00
Vyvolávací cena:2 500 Kč
vydraženo za:21 000 Kč