František Nedvěd - Ležící akt

Olej na lepence, 23x30 cm, signováno vpravo dole F. Nedvěd, rám.

1919, Kladno
Žák Střední školy dekorativního umění v Praze (1941-1945). Poté studoval soukromě u malířů K. Součka a J. Horníka. Učil se také na AVU (1945-1947; prof. V. Nechleba). Na závěr studií se učil v ateliéru Cyrila Boudy na PedF UK v Praze (1958-1960). Od roku 1951 vede kurzy kreslení a později se také angažuje ve výtvarné výchově v Kulturním domě hlavního města Prahy. Věnuje se kresbě, malbě, grafice i plastice. Některé náměty ke své tvorbě čerpal z Kladna, např. Portrét hutníka, Krajina z Kladna, Struskař apod. Nejvíce se proslavil realistickou malbou. V 60. a 70. letech tvoří řadu fandrůz (obrazy inspirované minerály). Během 80. let se blíží k imaginativní inspiraci, přesouva se k snovým představám a fantazii. V grafice se zabýval především technikou dřevorytu a linorytu. Je autorem řady knižních i novinových ilustrací. Vystavoval zejména na našem území.

Pozn.: Pochází z umělecké pozůstalosti Františka Nedvěda.

3952. Ležící akt
Dražba ukončena:30.03.2016 19:33:38
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:2 500 Kč