František Ronovský - V kavárně

Kresba, 38x55 cm, signováno vpravo dole Ronovský, rám, pasparta, zaskleno.

1929, Praha - 2006
Student AVU (1948-1953; prof. M. Holý a K. Souček). Patří k předním představitelům nové figurace. Namaloval řadu obrazů kaváren a aktů. V pozdější tvorbě se často nechal inspirovat Paříží, ve které nějaký čas pobýval. Dalšími jeho náměty byly lyrické motivy, venkovské svatby i rodinný život. Často využíval techniky enkaustiky a akrylu. Realizoval také řadu prací v oblasti architektury.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Současný majitel získal dílo přímo od autora.

3909. V kavárně
Dražba ukončena:28.01.2016 22:04:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:900 Kč

900 Kč 28.01.2016 21:57:41 864
800 Kč 07.01.2016 21:02:30 111