František Antonín Jelínek

61639. Kytice ve váze

popis: Olej na plátně fixovaném na kartonu, 18x15 cm. Signováno vlevo dole Fr. A. Jelínek. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1890-1977
Narodil se v Praze. Studoval pražskou AVU u prof. Roubalíka, Bukovance a Schweigera. Studijní pobyt s podporou Hlávkovy nadace absolvoval v Itálii. Maloval hlavně portréty, mimo jiné i T.G. Masaryka. Tvořil také akty a lovecká zátiší. V závěru života se zaměřil hlavně na malbu krajin, květin a starých zákoutí města Světlé nad Sázavou, kde vedl školu pro amatérské malíře.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 76 000 Kč

dražba ukončena: 27.06.2021 20:41:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 2 500 Kč