František Blažíček - Bubák vykostěný a bez drobů

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 50 cm

Kresba akrylem, 35x50 cm. Signováno vlevo dole Blažíček Fr. Vzadu autorské razítko. Volný list.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
152299. Bubák vykostěný a bez drobů
Dražba ukončena:11.01.2026 20:39:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 600 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
1 600 Kč 11.01.2026 15:45:09 16404
1 500 Kč limit (11.01.2026 15:45:08) 10241
1 400 Kč limit (11.01.2026 15:45:02) 10241
1 300 Kč 11.01.2026 15:45:03 16404
1 200 Kč limit (07.01.2026 15:05:47) 10241
1 100 Kč 29.12.2025 0:07:38 16404
1 000 Kč 27.12.2025 17:26:29 7011