František Blažíček - Čekání na déšť

Detail položky

Detail položky

Strukturovaná malba - olej + akryl na sololitu. 90x120 cm. Signováno dole uprostřed Blažíček 2010. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu samostaná kresba, autorský štítek a přípis. Autorský rám.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
49348. Čekání na déšť
Dražba ukončena:01.10.2020 20:04:35
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
8 000 Kč 01.10.2020 19:59:35 4656
7 500 Kč 28.09.2020 21:44:46 3669
7 000 Kč 26.09.2020 12:57:02 1539
6 500 Kč limit (26.09.2020 12:56:55) 6491
6 500 Kč 26.09.2020 12:56:56 1539
6 000 Kč limit (24.09.2020 16:10:08) 6491
5 500 Kč limit (24.09.2020 16:10:07) 6490
4 900 Kč limit (21.09.2020 8:36:11) 6491
4 800 Kč limit (21.09.2020 8:36:10) 4656
3 500 Kč limit (21.09.2020 8:35:51) 6491
3 400 Kč 21.09.2020 8:35:52 4656
3 300 Kč limit (19.09.2020 15:13:40) 6491
3 200 Kč 17.09.2020 21:32:10 3669
3 100 Kč 12.09.2020 16:09:54 1539
3 000 Kč limit (12.09.2020 16:09:51) 6491
2 900 Kč 12.09.2020 16:09:52 1539
2 800 Kč limit (12.09.2020 16:09:44) 6491
2 700 Kč 12.09.2020 16:09:45 1539
2 600 Kč limit (12.09.2020 16:07:22) 6491
2 500 Kč 12.09.2020 16:07:23 1539
2 400 Kč limit (12.09.2020 16:07:16) 6491
2 300 Kč 12.09.2020 16:07:17 1539
2 200 Kč limit (12.09.2020 1:56:44) 6491
2 100 Kč 12.09.2020 1:56:45 1539
2 000 Kč limit (12.09.2020 1:56:38) 6491
1 900 Kč 12.09.2020 1:56:39 1539
1 800 Kč limit (12.09.2020 1:56:35) 6491
1 700 Kč 12.09.2020 1:56:36 1539
1 600 Kč limit (12.09.2020 1:56:29) 6491
1 500 Kč 12.09.2020 1:56:30 1539
1 400 Kč limit (12.09.2020 1:56:19) 6491
1 300 Kč 12.09.2020 1:56:20 1539
1 200 Kč limit (09.09.2020 16:30:32) 6491
1 100 Kč 09.09.2020 15:04:32 4469
1 000 Kč 06.09.2020 21:36:24 3912