František Blažíček - Jahodový soumrak

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 100 cm

Olej na plátně, 100x100 cm, signováno vlevo dole Blažíček 2020.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
81045. Jahodový soumrak
Dražba ukončena:27.07.2022 20:15:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
12 000 Kč 18.07.2022 12:08:25 9130
11 000 Kč 17.07.2022 3:19:29 4490
10 000 Kč limit (17.07.2022 3:19:23) 1212
10 000 Kč 17.07.2022 3:19:24 4490
9 500 Kč limit (17.07.2022 3:19:17) 1212
9 000 Kč 17.07.2022 3:19:18 4490
8 500 Kč limit (15.07.2022 15:37:42) 1212
8 000 Kč 15.07.2022 15:37:43 10072
7 500 Kč limit (14.07.2022 21:15:09) 1212
7 000 Kč 14.07.2022 21:15:10 4490
6 500 Kč limit (07.07.2022 21:15:30) 1212
6 000 Kč 07.07.2022 18:58:55 10645
5 500 Kč limit (07.07.2022 18:58:51) 1212
5 500 Kč 07.07.2022 18:58:52 10645
5 000 Kč limit (07.07.2022 18:58:48) 1212
4 900 Kč 07.07.2022 18:58:49 10645
4 800 Kč limit (07.07.2022 18:58:44) 1212
4 700 Kč 07.07.2022 18:58:45 10645
4 600 Kč limit (07.07.2022 18:58:41) 1212
4 500 Kč 07.07.2022 18:58:42 10645
4 400 Kč limit (07.07.2022 18:58:38) 1212
4 300 Kč 07.07.2022 18:58:39 10645
4 200 Kč limit (07.07.2022 18:58:34) 1212
4 100 Kč 07.07.2022 18:58:35 10645
4 000 Kč limit (07.07.2022 18:58:31) 1212
3 900 Kč 07.07.2022 18:58:32 10645
3 800 Kč limit (07.07.2022 18:58:27) 1212
3 700 Kč 07.07.2022 18:58:28 10645
3 600 Kč limit (07.07.2022 18:58:24) 1212
3 500 Kč 07.07.2022 18:58:25 10645
3 400 Kč limit (07.07.2022 18:58:21) 1212
3 300 Kč 07.07.2022 18:58:22 10645
3 200 Kč limit (07.07.2022 18:58:17) 1212
3 100 Kč 07.07.2022 18:58:18 10645
3 000 Kč limit (07.07.2022 18:58:14) 1212
2 900 Kč 07.07.2022 18:58:15 10645
2 800 Kč limit (07.07.2022 18:58:10) 1212
2 700 Kč 07.07.2022 18:58:11 10645
2 600 Kč limit (07.07.2022 18:58:04) 1212
2 500 Kč 07.07.2022 18:58:05 10645
2 400 Kč limit (03.07.2022 10:41:20) 1212
2 300 Kč limit (03.07.2022 10:41:19) 10438
1 400 Kč limit (03.07.2022 10:41:04) 10438
1 300 Kč 03.07.2022 10:41:05 1212
1 200 Kč 01.07.2022 16:24:43 10438
1 100 Kč 01.07.2022 15:14:00 7276
1 000 Kč 01.07.2022 0:04:38 10438