František Blažíček - Krajina bez nábytku ovšem s větry

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 100x80 cm. Signováno vpravo dole Blažíček Fr. Nerámováno.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorský štítek a přípis.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
76031. Krajina bez nábytku ovšem s větry
Dražba ukončena:28.04.2022 22:00:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč 28.04.2022 17:03:27 7276
10 000 Kč limit (28.04.2022 17:03:11) 9130
9 500 Kč 28.04.2022 17:03:12 7276
9 000 Kč limit (25.04.2022 18:56:39) 9130
9 000 Kč 25.04.2022 18:56:40 9022
8 500 Kč limit (25.04.2022 15:57:04) 9130
8 000 Kč limit (25.04.2022 15:56:18) 9022
7 500 Kč 25.04.2022 15:56:19 9130
7 000 Kč limit (25.04.2022 14:25:12) 9022
6 500 Kč limit (25.04.2022 14:25:11) 1673
6 000 Kč limit (25.04.2022 10:48:32) 1673
5 500 Kč 18.04.2022 22:33:11 8875
5 000 Kč limit (18.04.2022 22:33:01) 6256
5 000 Kč 18.04.2022 22:33:02 8875
4 900 Kč limit (18.04.2022 22:32:54) 6256
4 800 Kč 18.04.2022 22:32:55 8875
4 700 Kč limit (18.04.2022 22:32:51) 6256
4 600 Kč 18.04.2022 22:32:52 8875
4 500 Kč limit (18.04.2022 22:32:45) 6256
4 400 Kč 18.04.2022 22:32:46 8875
4 300 Kč limit (18.04.2022 22:32:30) 6256
4 200 Kč 18.04.2022 22:32:31 8875
4 100 Kč limit (18.04.2022 22:32:24) 6256
4 000 Kč 18.04.2022 22:32:25 8875
3 900 Kč limit (14.04.2022 20:22:03) 6256
3 800 Kč limit (14.04.2022 20:22:02) 9022
3 600 Kč limit (14.04.2022 16:56:51) 6256
3 500 Kč limit (14.04.2022 16:56:50) 9022
3 300 Kč limit (13.04.2022 22:04:58) 6256
3 200 Kč limit (13.04.2022 22:04:36) 9022
3 200 Kč 13.04.2022 22:04:37 6256
3 100 Kč limit (08.04.2022 13:18:22) 9022
3 000 Kč limit (08.04.2022 13:18:07) 8875
3 000 Kč limit (08.04.2022 13:18:08) 9022
1 400 Kč limit (07.04.2022 22:34:44) 8875
1 300 Kč 06.04.2022 9:48:50 4656
1 200 Kč 05.04.2022 19:31:47 9022
1 100 Kč 04.04.2022 10:22:50 7276
1 000 Kč 01.04.2022 9:58:09 10090