František Blažíček - Krajina s běláskem

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 80x100 cm. Signováno dole uprostřed Blažíček Fr. 2011. Nerámováno.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorský štítek a přípis.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo doporučujeme
73038. Krajina s běláskem
Dražba ukončena:24.02.2022 21:41:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
16 000 Kč 24.02.2022 20:40:01 9678
15 000 Kč limit (24.02.2022 20:39:52) 4490
14 000 Kč 24.02.2022 20:39:53 9678
13 000 Kč limit (24.02.2022 20:39:37) 4490
12 000 Kč 24.02.2022 20:39:38 9678
11 000 Kč limit (24.02.2022 20:39:30) 4490
10 000 Kč 24.02.2022 20:39:31 9678
9 500 Kč limit (24.02.2022 20:39:24) 4490
9 000 Kč 24.02.2022 20:39:25 9678
8 500 Kč limit (23.02.2022 17:50:15) 4490
8 000 Kč 23.02.2022 17:50:16 6536
7 500 Kč limit (23.02.2022 17:49:41) 4490
7 000 Kč 23.02.2022 17:49:42 6536
6 500 Kč limit (23.02.2022 17:49:17) 4490
6 000 Kč 23.02.2022 17:49:18 6536
5 500 Kč limit (23.02.2022 17:49:14) 4490
5 000 Kč 23.02.2022 17:49:15 6536
4 900 Kč limit (23.02.2022 17:48:58) 4490
4 800 Kč limit (23.02.2022 17:48:57) 6536
4 200 Kč limit (23.02.2022 17:48:24) 4490
4 100 Kč 23.02.2022 17:48:25 6536
4 000 Kč limit (23.02.2022 17:48:14) 4490
3 900 Kč 23.02.2022 17:48:15 6536
3 800 Kč limit (23.02.2022 17:48:06) 4490
3 700 Kč 23.02.2022 17:48:07 6536
3 600 Kč limit (23.02.2022 17:47:43) 4490
3 500 Kč 23.02.2022 17:47:44 6536
3 400 Kč limit (23.02.2022 17:47:37) 4490
3 300 Kč 23.02.2022 17:47:38 6536
3 200 Kč limit (19.02.2022 17:55:46) 4490
3 100 Kč limit (19.02.2022 17:55:45) 9022
2 900 Kč limit (16.02.2022 21:55:18) 4490
2 800 Kč limit (16.02.2022 21:55:17) 7682
2 400 Kč limit (16.02.2022 18:01:08) 7682
2 300 Kč limit (16.02.2022 18:01:07) 9022
2 100 Kč limit (16.02.2022 17:58:43) 7682
2 000 Kč limit (16.02.2022 17:58:42) 9022
1 600 Kč limit (15.02.2022 12:02:25) 7682
1 500 Kč 13.02.2022 15:32:15 9022
1 400 Kč 10.02.2022 7:31:53 9364
1 300 Kč 06.02.2022 20:41:43 6536
1 200 Kč 03.02.2022 12:51:57 318
1 100 Kč 02.02.2022 19:15:44 7276
1 000 Kč 31.01.2022 23:56:33 6536