František Blažíček - Lvíček sluníčkový

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 50 cm

Akryl na kartonu, 50x35 cm. Signováno vpravo dole Blažíček. Vzadu autorské razítko. Nerámováno. Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
91290. Lvíček sluníčkový
Dražba ukončena:05.03.2023 21:46:50
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
5 500 Kč 05.03.2023 21:43:50 670
5 000 Kč limit (05.03.2023 21:43:39) 9100
5 000 Kč 05.03.2023 21:43:40 670
4 900 Kč limit (05.03.2023 21:43:29) 9100
4 800 Kč 05.03.2023 21:43:30 670
4 700 Kč limit (05.03.2023 21:43:16) 9100
4 600 Kč 05.03.2023 21:43:17 670
4 500 Kč limit (05.03.2023 21:43:03) 9100
4 400 Kč 05.03.2023 21:43:04 670
4 300 Kč limit (05.03.2023 21:41:11) 9100
4 200 Kč 05.03.2023 21:38:45 670
4 100 Kč 05.03.2023 21:36:36 9100
4 000 Kč 05.03.2023 21:34:45 670
3 900 Kč limit (05.03.2023 21:34:27) 9100
3 900 Kč 05.03.2023 21:34:28 670
3 800 Kč limit (05.03.2023 21:32:19) 9100
3 700 Kč 05.03.2023 21:32:02 670
3 600 Kč 05.03.2023 21:29:48 9100
3 500 Kč 05.03.2023 21:27:38 670
3 400 Kč 05.03.2023 21:25:29 9100
3 300 Kč 05.03.2023 21:23:09 670
3 200 Kč 05.03.2023 21:20:59 9100
3 100 Kč 05.03.2023 21:19:07 670
3 000 Kč 05.03.2023 21:17:00 9100
2 900 Kč 05.03.2023 21:14:52 670
2 800 Kč limit (05.03.2023 21:14:40) 9100
2 700 Kč 05.03.2023 21:14:41 670
2 600 Kč 05.03.2023 21:12:12 9100
2 500 Kč 05.03.2023 21:10:56 670
2 400 Kč 05.03.2023 21:08:58 9100
2 300 Kč 05.03.2023 21:07:07 670
2 200 Kč 05.03.2023 21:06:38 9331
2 100 Kč 05.03.2023 21:05:30 9100
2 000 Kč 05.03.2023 21:04:49 9331
1 900 Kč 05.03.2023 21:04:13 9100
1 800 Kč 05.03.2023 20:03:35 11961
1 700 Kč 05.03.2023 19:26:12 670
1 600 Kč 04.03.2023 20:42:44 7011
1 500 Kč 27.02.2023 9:59:06 9022
1 400 Kč 27.02.2023 0:29:17 8103
1 300 Kč 26.02.2023 22:11:18 11249
1 200 Kč 24.02.2023 14:14:23 4747
1 100 Kč 24.02.2023 8:23:36 4656
1 000 Kč 22.02.2023 19:56:31 9331