František Blažíček

54601. Marco Polo

popis: Olej + email + písek na sololitu, 98x98 cm. Signováno vpravo dole Blažíček 2004. Rámováno.

pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu samostaná kresba, autorský štítek a přípis. Obraz se zúčastnil mnoha výstav po celé Evropě, poté byl autorem odborně zrestaurován, tudíž je ve vynikajícím stavu.

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce atd. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

zbývá:

konec dražby: 27.01.2021 19:01:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 1 000 Kč

aktuální cena: 16 000 Kč