František Blažíček - Marco Polo

Detail položky

Detail položky

Olej + email + písek na sololitu, 98x98 cm. Signováno vpravo dole Blažíček 2004. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu samostaná kresba, autorský štítek a přípis. Obraz se zúčastnil mnoha výstav po celé Evropě, poté byl autorem odborně zrestaurován, tudíž je ve vynikajícím stavu.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
54601. Marco Polo
Dražba ukončena:27.01.2021 19:13:56
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:24 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
24 000 Kč limit (27.01.2021 19:08:55) 7980
23 000 Kč 27.01.2021 19:08:56 4523
22 000 Kč limit (27.01.2021 19:04:19) 7980
21 000 Kč 27.01.2021 19:02:26 8116
20 000 Kč limit (27.01.2021 19:00:43) 7980
19 000 Kč 27.01.2021 19:00:44 8116
18 000 Kč 27.01.2021 18:41:03 7980
17 000 Kč 27.01.2021 16:16:48 1367
16 000 Kč 16.01.2021 2:58:17 3792
15 000 Kč 27.12.2020 21:14:28 7001
14 000 Kč limit (27.12.2020 21:14:21) 1212
14 000 Kč 27.12.2020 21:14:22 7001
13 000 Kč limit (27.12.2020 19:32:41) 1212
12 000 Kč 23.12.2020 10:58:36 7001
11 000 Kč 23.12.2020 0:38:46 7980
10 000 Kč limit (22.12.2020 13:34:12) 793
9 500 Kč limit (22.12.2020 13:34:11) 1212
8 500 Kč limit (21.12.2020 22:18:15) 793
8 000 Kč limit (21.12.2020 22:18:14) 3081
7 000 Kč limit (21.12.2020 22:17:58) 3081
6 500 Kč limit (21.12.2020 22:17:57) 793
5 500 Kč limit (21.12.2020 22:17:46) 3081
5 000 Kč limit (21.12.2020 22:17:45) 793
2 400 Kč limit (21.12.2020 22:17:31) 3081
2 300 Kč 21.12.2020 22:17:32 793
2 200 Kč limit (21.12.2020 22:17:24) 3081
2 100 Kč 21.12.2020 22:17:25 793
2 000 Kč limit (21.12.2020 22:17:15) 3081
1 900 Kč 21.12.2020 22:17:16 793
1 800 Kč limit (21.12.2020 21:02:19) 3081
1 700 Kč 21.12.2020 18:19:20 793
1 600 Kč 21.12.2020 17:47:55 5990
1 500 Kč 20.12.2020 16:53:07 793
1 400 Kč 18.12.2020 17:30:00 5990
1 300 Kč 18.12.2020 10:52:22 793
1 200 Kč 18.12.2020 10:21:18 1212
1 100 Kč 18.12.2020 9:21:09 793
1 000 Kč 17.12.2020 23:41:32 318