František Blažíček - Masivní rybolov v Peru

Detail položky

Detail položky

Olej na sololitu, 90x90 cm. Signováno vpravo dole Blažíček 2002. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na sololitu, 90x90 cm. Signováno vpravo dole Blažíček 2002. Rámováno.

pozn.: Vzadu navíc samostatná kresba, autorský přípis a štítek.

Děkujeme všem dražitelům, kteří svou účastí na březnové charitativní aukci ve prospěch Konta Bariéry, do které své dílo věnoval pan Boris Jirků, přispěli desetileté Terezce na nákup neurostimulátoru, přístroje nezbytného pro její chůzi.

Spolu s naším příspěvkem tak Terezce předáváme částku 81 250 Kč.

PRO POŘÍZENÍ TOHOTO PŘÍSTROJE STÁLE SCHÁZÍ 50 000 Kč.

Proto pokračujeme dál. Svůj obraz tentokrát věnoval pan František Blažíček.

Podaří-li se nám společně potřebnou částku překročit, nadace Konto Bariéry pomůže dalšímu handikepovanému dítěti získat potřebné zdravotní pomůcky.

Těšíme se na Vaši účast!

Celý Terezčin příběh naleznete v obrazové příloze.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo erotika
58396. Masivní rybolov v Peru
Dražba ukončena:28.04.2021 19:15:05
Vyvolávací cena:20 000 Kč
vydraženo za:30 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
30 000 Kč 28.04.2021 19:10:05 2758
29 000 Kč limit (28.04.2021 19:08:25) 7221
28 000 Kč 28.04.2021 19:08:26 2758
27 000 Kč limit (28.04.2021 19:03:36) 7221
26 000 Kč 28.04.2021 19:03:37 2758
25 000 Kč limit (28.04.2021 18:59:08) 7221
24 000 Kč 28.04.2021 18:59:09 2758
23 000 Kč limit (28.04.2021 16:16:31) 7221
22 000 Kč 28.04.2021 16:05:37 2758
21 000 Kč 25.04.2021 11:56:31 7221
20 000 Kč 04.04.2021 20:08:14 2758