František Blažíček

52200. Mladá pěkná kocouřice v plnotučné hořčici

popis: Kresba akrylem, 50x35 cm. Signováno vpravo dole Blažíček. Volný list.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorské razítko.

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce atd. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

zbývá: 21 dnů, 7 hodin

konec dražby: 11.11.2020 19:06:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 600 Kč

600 Kč 16.10.2020 17:44:12 6825
500 Kč 15.10.2020 21:47:44 3331