František Blažíček - Podzim na Vysočině

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 100 cm

Olej na plátně, 100x100 cm, signováno vpravo dole Blažíček František.

Pozn.: Pracovní název byl Platany z mlžných hor. Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
79106. Podzim na Vysočině
Dražba ukončena:30.06.2022 21:34:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
8 500 Kč 30.06.2022 21:30:21 2225
8 000 Kč 30.06.2022 21:28:41 1051
7 500 Kč 30.06.2022 21:24:43 2225
7 000 Kč 30.06.2022 21:21:09 1051
6 500 Kč 30.06.2022 21:08:31 2225
6 000 Kč 30.06.2022 18:28:45 9130
5 500 Kč 29.06.2022 18:30:39 1051
5 000 Kč limit (26.06.2022 20:40:17) 9130
4 900 Kč 26.06.2022 20:40:18 9022
4 800 Kč limit (26.06.2022 19:24:40) 9130
4 700 Kč 26.06.2022 19:24:41 1087
4 600 Kč limit (25.06.2022 23:23:21) 9130
4 500 Kč limit (25.06.2022 23:23:20) 9022
4 300 Kč limit (24.06.2022 10:36:39) 9130
4 200 Kč 22.06.2022 23:54:48 1051
4 100 Kč 22.06.2022 23:21:38 9022
4 000 Kč limit (22.06.2022 23:21:22) 9130
4 000 Kč limit (22.06.2022 23:21:23) 9022
3 100 Kč limit (22.06.2022 19:15:36) 9130
3 000 Kč limit (20.06.2022 22:49:07) 2366
2 900 Kč limit (20.06.2022 22:49:06) 10090
2 300 Kč limit (20.06.2022 22:48:45) 2366
2 200 Kč 20.06.2022 22:48:46 10090
2 100 Kč limit (20.06.2022 22:48:31) 2366
2 000 Kč 20.06.2022 22:48:32 10090
1 900 Kč limit (20.06.2022 22:48:19) 2366
1 800 Kč 20.06.2022 22:48:20 10090
1 700 Kč limit (20.06.2022 22:48:05) 2366
1 600 Kč 20.06.2022 22:48:06 10090
1 500 Kč limit (11.06.2022 17:06:03) 2366
1 400 Kč 11.06.2022 17:06:04 1087
1 300 Kč 10.06.2022 20:32:13 2366
1 200 Kč 03.06.2022 9:48:35 10090
1 100 Kč 31.05.2022 18:31:28 1051
1 000 Kč 27.05.2022 20:13:50 7276