František Blažíček - První jinovatka

Detail položky

Detail položky

Kresba akrylem, 59x42 cm. Signováno vpravo dole Blažíček Fr. 89. Nerámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Vzadu autorské razítko. Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
66654. První jinovatka
Dražba ukončena:14.10.2021 20:28:59
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 700 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 700 Kč 14.10.2021 20:23:59 8468
4 600 Kč limit (14.10.2021 20:22:23) 9175
4 500 Kč 14.10.2021 20:22:24 8468
4 400 Kč limit (14.10.2021 20:18:29) 9175
4 300 Kč 14.10.2021 20:18:30 8468
4 200 Kč limit (14.10.2021 20:14:43) 9175
4 200 Kč 14.10.2021 20:14:44 8468
4 100 Kč limit (14.10.2021 20:11:21) 9175
4 000 Kč 14.10.2021 20:11:22 8468
3 900 Kč limit (14.10.2021 20:11:17) 9175
3 800 Kč 14.10.2021 20:11:18 8468
3 700 Kč limit (14.10.2021 20:11:13) 9175
3 600 Kč 14.10.2021 20:11:14 8468
3 500 Kč limit (14.10.2021 20:07:52) 9175
3 400 Kč 14.10.2021 20:05:45 8468
3 300 Kč limit (14.10.2021 20:05:38) 9175
3 200 Kč 14.10.2021 20:05:39 8468
3 100 Kč limit (14.10.2021 19:56:08) 9175
3 000 Kč limit (14.10.2021 19:56:07) 7960
2 000 Kč limit (14.10.2021 19:53:09) 7960
1 900 Kč 14.10.2021 19:53:10 9022
1 800 Kč limit (14.10.2021 19:35:53) 7960
1 700 Kč 13.10.2021 23:36:28 8468
1 600 Kč 13.10.2021 21:00:25 9102
1 500 Kč 13.10.2021 17:51:56 9022
1 400 Kč 12.10.2021 13:03:07 9102
1 300 Kč 19.09.2021 18:47:06 6323
1 200 Kč 18.09.2021 23:56:40 9102
1 100 Kč 18.09.2021 21:24:48 4490
1 000 Kč 17.09.2021 15:25:07 9022