František Blažíček - S babím létem

Detail položky

Detail položky

Kresba akrylem, 49x36 cm. Signováno vpravo dole Blažíček. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 54 cm

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
89958. S babím létem
Dražba ukončena:12.02.2023 21:06:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 700 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 700 Kč 12.02.2023 20:39:43 11249
4 600 Kč 11.02.2023 19:21:32 9130
4 500 Kč 11.02.2023 15:12:26 8518
4 400 Kč limit (11.02.2023 15:11:59) 9130
4 400 Kč 11.02.2023 15:12:00 8518
4 300 Kč limit (11.02.2023 15:11:37) 9130
4 200 Kč 11.02.2023 15:11:38 8518
4 100 Kč limit (09.02.2023 14:25:10) 9130
4 000 Kč limit (09.02.2023 14:24:52) 8518
4 000 Kč limit (09.02.2023 14:24:53) 9130
3 300 Kč limit (08.02.2023 15:03:18) 8518
3 200 Kč limit (08.02.2023 15:02:53) 11249
3 200 Kč 08.02.2023 15:02:54 8518
3 100 Kč limit (08.02.2023 15:02:38) 11249
3 000 Kč 08.02.2023 15:02:39 8518
2 900 Kč limit (07.02.2023 16:28:27) 11249
2 800 Kč 07.02.2023 16:28:28 11783
2 700 Kč limit (06.02.2023 13:24:37) 11249
2 600 Kč 06.02.2023 9:40:47 9130
2 500 Kč limit (06.02.2023 9:39:52) 11249
2 400 Kč 06.02.2023 9:39:53 9130
2 300 Kč limit (06.02.2023 9:39:34) 11249
2 200 Kč 06.02.2023 9:39:35 9130
2 100 Kč limit (06.02.2023 9:38:47) 11249
2 000 Kč 06.02.2023 9:38:48 9130
1 900 Kč limit (05.02.2023 18:19:21) 11249
1 800 Kč limit (05.02.2023 18:19:20) 8518
1 600 Kč limit (05.02.2023 18:18:57) 8518
1 500 Kč 05.02.2023 18:18:58 11249
1 400 Kč limit (03.02.2023 21:53:54) 8518
1 300 Kč 03.02.2023 21:53:55 7011
1 200 Kč limit (03.02.2023 21:53:47) 8518
1 100 Kč 03.02.2023 21:53:48 7011
1 000 Kč limit (03.02.2023 21:53:36) 8518
900 Kč 03.02.2023 21:53:37 7011
800 Kč limit (03.02.2023 21:53:20) 8518
700 Kč 03.02.2023 21:53:21 7011
600 Kč 03.02.2023 18:30:07 8518
500 Kč 02.02.2023 17:40:45 7011