František Blažíček - Vamp tančící bamb

Detail položky

Detail položky

Strukturovaná malba - olej + akryl na sololitu, 130x100 cm. Signováno dole uprostřed Blažíček a vzadu Blažíček 98. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorský štítek a přípis. Publikováno v katalogu František Blažíček ¨Ohlédnutí¨ k příležitosti výstavy ve Schwanzenberském paláci na začátku tisíciletí.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
58755. Vamp tančící bamb
Dražba ukončena:29.04.2021 21:29:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 500 Kč 29.04.2021 20:17:22 7493
9 000 Kč 29.04.2021 20:13:45 8340
8 500 Kč 29.04.2021 18:27:15 7493
8 000 Kč limit (29.04.2021 4:55:36) 8340
7 500 Kč 29.04.2021 4:55:37 3229
7 000 Kč limit (29.04.2021 4:55:29) 8340
6 500 Kč 29.04.2021 4:55:30 3229
6 000 Kč limit (28.04.2021 20:17:22) 8340
5 500 Kč 28.04.2021 20:17:23 7859
5 000 Kč limit (28.04.2021 20:17:04) 8340
4 900 Kč 28.04.2021 20:17:05 7859
4 800 Kč limit (28.04.2021 20:16:52) 8340
4 700 Kč 28.04.2021 20:16:53 7859
4 600 Kč limit (28.04.2021 15:36:01) 8340
4 500 Kč 28.04.2021 8:44:38 8558
4 400 Kč 28.04.2021 0:47:09 3792
4 300 Kč 26.04.2021 17:32:08 7493
4 200 Kč 26.04.2021 16:42:17 3229
4 100 Kč 25.04.2021 16:16:29 7493
4 000 Kč 23.04.2021 12:14:04 3229
3 900 Kč 22.04.2021 18:05:35 7493
3 800 Kč 14.04.2021 20:26:21 3229
3 700 Kč 14.04.2021 20:19:35 7980
3 600 Kč 09.04.2021 8:08:07 3229
3 500 Kč 08.04.2021 21:33:42 7493
3 400 Kč 06.04.2021 20:27:23 3229
3 300 Kč 06.04.2021 17:27:26 7493
3 200 Kč 05.04.2021 6:11:59 3229
3 100 Kč 04.04.2021 16:57:54 7493
3 000 Kč 04.04.2021 11:02:24 3229
2 900 Kč limit (04.04.2021 11:02:20) 5990
2 900 Kč 04.04.2021 11:02:21 3229
2 800 Kč limit (04.04.2021 11:02:16) 5990
2 700 Kč 04.04.2021 11:02:17 3229
2 600 Kč limit (04.04.2021 11:02:12) 5990
2 500 Kč 04.04.2021 11:02:13 3229
2 400 Kč limit (03.04.2021 17:41:08) 5990
2 300 Kč limit (03.04.2021 17:41:07) 3229
1 100 Kč 03.04.2021 14:48:19 3229
1 000 Kč 02.04.2021 17:20:59 5990