František Blažíček - Velký vegetarián a tak trochu snílek

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 95x70 cm. Signováno vpravo dole Blažíček 2013. Nerámováno.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorský štítek a přípis.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo doporučujeme
71836. Velký vegetarián a tak trochu snílek
Dražba ukončena:27.01.2022 22:37:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 000 Kč 27.01.2022 22:31:20 9022
5 500 Kč 27.01.2022 21:02:21 7859
5 000 Kč limit (27.01.2022 21:02:20) 9022
4 600 Kč limit (27.01.2022 18:35:40) 9022
4 500 Kč 27.01.2022 18:35:41 7011
4 400 Kč limit (27.01.2022 18:35:27) 9022
4 300 Kč 27.01.2022 18:35:28 7011
4 200 Kč limit (27.01.2022 18:35:15) 9022
4 100 Kč 27.01.2022 18:35:16 7011
4 000 Kč limit (26.01.2022 22:56:04) 9022
3 900 Kč 26.01.2022 22:56:05 9102
3 800 Kč limit (26.01.2022 22:55:56) 9022
3 700 Kč 26.01.2022 22:55:57 9102
3 600 Kč limit (26.01.2022 22:55:51) 9022
3 500 Kč 26.01.2022 22:55:52 9102
3 400 Kč limit (26.01.2022 22:17:08) 9022
3 300 Kč 26.01.2022 22:08:19 7011
3 200 Kč 23.01.2022 23:39:02 1331
3 100 Kč limit (23.01.2022 23:38:32) 7011
3 100 Kč limit (23.01.2022 23:38:33) 1331
1 900 Kč limit (23.01.2022 23:38:02) 7011
1 800 Kč 23.01.2022 23:38:03 1331
1 700 Kč 23.01.2022 21:23:33 7011
1 600 Kč 13.01.2022 21:34:18 9648
1 500 Kč 30.12.2021 21:50:19 7011
1 400 Kč 29.12.2021 23:26:00 1331
1 300 Kč 22.12.2021 17:31:48 6416
1 200 Kč 20.12.2021 18:20:22 318
1 100 Kč 19.12.2021 7:27:49 7276
1 000 Kč 17.12.2021 7:07:21 3229