František Blažíček - Za úplňku

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kresba akrylem, 50x35 cm. Signováno vpravo dole Blažíček. Nerámováno.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
114734. Za úplňku
Dražba ukončena:21.04.2024 20:41:21
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 500 Kč 21.04.2024 20:38:21 14986
6 000 Kč 21.04.2024 20:35:56 13712
5 500 Kč 21.04.2024 20:33:36 14986
5 000 Kč limit (21.04.2024 20:33:35) 13712
4 900 Kč limit (21.04.2024 20:31:06) 13712
4 800 Kč 21.04.2024 20:28:13 14986
4 700 Kč 21.04.2024 20:25:51 13712
4 600 Kč 21.04.2024 20:17:19 2314
4 500 Kč limit (21.04.2024 18:01:31) 12809
4 400 Kč 21.04.2024 18:01:32 11249
4 300 Kč limit (21.04.2024 18:01:26) 12809
4 200 Kč 21.04.2024 18:01:27 11249
4 100 Kč limit (20.04.2024 18:26:30) 12809
4 000 Kč 20.04.2024 18:26:31 11249
3 900 Kč limit (20.04.2024 18:26:16) 12809
3 800 Kč 20.04.2024 18:26:17 11249
3 700 Kč limit (20.04.2024 18:26:10) 12809
3 600 Kč 20.04.2024 18:26:11 11249
3 500 Kč limit (20.04.2024 14:18:18) 12809
3 400 Kč 20.04.2024 14:18:19 11249
3 300 Kč limit (20.04.2024 14:17:25) 12809
3 200 Kč 20.04.2024 14:17:26 11249
3 100 Kč limit (20.04.2024 14:17:16) 12809
3 000 Kč 20.04.2024 14:17:17 11249
2 900 Kč limit (20.04.2024 14:17:12) 12809
2 800 Kč 20.04.2024 14:17:13 11249
2 700 Kč limit (20.04.2024 14:17:07) 12809
2 600 Kč 20.04.2024 14:17:08 11249
2 500 Kč limit (20.04.2024 14:16:58) 12809
2 400 Kč 20.04.2024 14:16:59 11249
2 300 Kč limit (20.04.2024 14:16:52) 12809
2 200 Kč 20.04.2024 14:16:53 11249
2 100 Kč 19.04.2024 23:12:41 12809
2 000 Kč 19.04.2024 15:26:24 11249
1 900 Kč 18.04.2024 19:42:15 8087
1 800 Kč limit (18.04.2024 19:41:55) 11249
1 700 Kč 18.04.2024 19:41:56 8087
1 600 Kč limit (18.04.2024 13:17:05) 11249
1 500 Kč 18.04.2024 13:17:06 8982
1 400 Kč limit (17.04.2024 18:30:37) 11249
1 300 Kč 16.04.2024 17:02:55 8087
1 200 Kč 15.04.2024 14:57:46 11249
1 100 Kč 15.04.2024 7:41:07 15043
1 000 Kč 12.04.2024 20:52:41 11249