František Blažíček - Zimní krajina

Detail položky

Detail položky

Kresba akrylem, 36x51 cm. Signováno vpravo dole Blažíček Fr. Nerámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu je autorské razítko.

 

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Po roce 1989 začal působit jako pedagog a provozoval galerie v pražské Karlově ulici a v německém Aschaffenburgu. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U Černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma, tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce a dokonce i na ostrově Reunion. Uspořádal více jak 100 samostatných výstav v Čechách i zahraničí. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

vydraženo
86913. Zimní krajina
Dražba ukončena:07.12.2022 20:19:41
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 600 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
3 600 Kč 07.12.2022 20:16:41 7862
3 500 Kč 07.12.2022 20:15:28 11249
3 400 Kč 07.12.2022 20:14:16 7862
3 300 Kč 07.12.2022 20:12:40 11249
3 200 Kč 07.12.2022 20:10:16 7862
3 100 Kč 07.12.2022 20:09:02 11249
3 000 Kč 07.12.2022 20:06:57 7862
2 900 Kč 07.12.2022 20:04:27 11249
2 800 Kč 07.12.2022 20:02:36 7862
2 700 Kč 07.12.2022 20:01:58 11435
2 600 Kč 07.12.2022 19:55:29 7862
2 500 Kč 07.12.2022 17:49:36 11249
2 400 Kč 05.12.2022 17:07:49 9130
2 300 Kč 04.12.2022 19:39:13 11435
2 200 Kč 03.12.2022 18:01:19 11249
2 100 Kč 01.12.2022 20:09:29 11435
2 000 Kč 01.12.2022 11:06:39 11249
1 900 Kč 01.12.2022 10:16:43 11435
1 800 Kč 01.12.2022 9:12:24 11249
1 700 Kč 01.12.2022 8:11:18 11435
1 600 Kč 01.12.2022 7:43:32 9161
1 500 Kč 30.11.2022 20:48:28 11249
1 400 Kč 30.11.2022 20:32:40 8361
1 300 Kč 30.11.2022 19:20:15 11435
1 200 Kč 30.11.2022 19:13:39 11249
1 100 Kč limit (30.11.2022 19:13:23) 11435
1 100 Kč 30.11.2022 19:13:24 11249
1 000 Kč limit (29.11.2022 8:40:52) 11435
900 Kč 29.11.2022 6:44:51 9364
800 Kč 28.11.2022 8:51:18 11435
700 Kč 24.11.2022 19:55:42 1212
600 Kč 24.11.2022 6:50:57 9364
500 Kč 21.11.2022 12:01:58 754