František Boček - Stojící dívčí akt

Kombinovaná technika, 68x35 cm. Signováno vpravo dole Boček 72. Volný list.

Pozn.: Papír mimo obrazovou plochu mírně poškozen.

o autorovi: 1912 - 1981
Grafik, malíř, pedagog. Studoval na Fakultě architektury a pozemního stavitelství ČVUT Praha a na PedF UK v Praze u prof. Boudy. Pohotový kreslíř, vytvořil stovky portrétních studií a karikatur, stovky grafických listů, pracoval s novými, nekonvenčními technikami. Působil pedagogicky v Karlových Varech, řadu mladých studentů přivedl k výtvarné práci. Vystavoval se Svazem českých výtvarných umělců. Jeho díla jsou ve sbírkách v GU Karlovy Vary.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 6 500 Kč.

57143. Stojící dívčí akt
Dražba ukončena:31.03.2021 19:32:27
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 500 Kč