František Bohuslav Blažek

307415. Královany

popis: Olej na kartonu, 10x13 cm. Signováno vpravo dole F.B. Blažek. Rám, sklo.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: Narodil se 6. 6. 1879 v Praze
Byl žákem Jansy, Schwaigra, Slavíčka, F. Engelmüllera, Županského a Kavána, s nimiž dlouho pracoval. Pořádal studijní cesty po Balkáně, Itálii a Francii. Maloval obrazy s motivy z Českomoravské vysočiny, z Hlinska, Kameniček, Tater a hlavně Valašska. Známy jsou také jeho pohlednice ze Staré Prahy, tvořené v dřívějších letech. Maloval i s oblibou lesní interiéry a figurální motivy. Účastnil se výstav Výtvarné družiny v Praze.

dražba ukončena: 25.01.2021 20:15:08

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 900 Kč