František Bohuslav Blažek - Léto u chalupy

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 45x45 cm. Signováno vpravo dole F.B. Blažek. Rám, sklo.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: Narodil se 6. 6. 1879 v Praze
Byl žákem Jansy, Schwaigra, Slavíčka, F. Engelmüllera, Županského a Kavána, s nimiž dlouho pracoval. Pořádal studijní cesty po Balkáně, Itálii a Francii. Maloval obrazy s motivy z Českomoravské vysočiny, z Hlinska, Kameniček, Tater a hlavně Valašska. Známy jsou také jeho pohlednice ze Staré Prahy, tvořené v dřívějších letech. Maloval i s oblibou lesní interiéry a figurální motivy. Účastnil se výstav Výtvarné družiny v Praze.

27282. Léto u chalupy
Dražba ukončena:31.01.2019 18:20:28
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 200 Kč