František Bohuslav Blažek

302327. Na procházce v parku

popis: Olej na překližce. 17x23 cm. Signováno vpravo dole F.B.Blažek. Rám, sklo.

pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: Narodil se 6. 6. 1879 v Praze
Byl žákem Jansy, Schwaigra, Slavíčka, F. Engelmüllera, Županského a Kavána, s nimiž dlouho pracoval. Pořádal studijní cesty po Balkáně, Itálii a Francii. Maloval obrazy s motivy z Českomoravské vysočiny, z Hlinska, Kameniček, Tater a hlavně Valašska. Známy jsou také jeho pohlednice ze Staré Prahy, tvořené v dřívějších letech. Maloval i s oblibou lesní interiéry a figurální motivy. Účastnil se výstav Výtvarné družiny v Praze.

dražba ukončena: 24.11.2019 20:09:00

vyvolávací cena: 700 Kč

vydraženo za: 800 Kč

800 Kč 18.11.2019 16:44:51 235
700 Kč 18.11.2019 10:00:55 219