František Bohuslav Blažek - V lese

Olej na kartonu, 47x37 cm. Signováno vpravo dole F.B. Blažek. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 53 cm

o autorovi: Narodil se 6. 6. 1879 v Praze
Byl žákem Jansy, Schwaigra, Slavíčka, F. Engelmüllera, Županského a Kavána, s nimiž dlouho pracoval. Pořádal studijní cesty po Balkáně, Itálii a Francii. Maloval obrazy s motivy z Českomoravské vysočiny, z Hlinska, Kameniček, Tater a hlavně Valašska. Známy jsou také jeho pohlednice ze Staré Prahy, tvořené v dřívějších letech. Maloval i s oblibou lesní interiéry a figurální motivy. Účastnil se výstav Výtvarné družiny v Praze.

102219. V lese
Dražba ukončena:24.09.2023 20:35:15
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:800 Kč