František Čermák - Černohorky

Olej na plátně. 70x50 cm. Signováno vpravo dole Fr.Čermák. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1822-1884
Narodil se v Praze. Studoval na pražské AVU historickou malbu u prof. Rubena a Tkadlíka. Další studia absolvoval v Antverpách a Paříži. Studijní cesty podnikl do Německa, Itálie, Dalmácie, Belgie a Francie. Byl profesorem a později rektorem AVU v Praze. Ve své tvorbě se věnoval historickým výjevům, žánrovým výjevům z cesty do Dalmácie a oltářním obrazům.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 110 000 Kč.

38722. Černohorky
Dražba ukončena:11.12.2019 21:55:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:5 500 Kč