František Čermák - Moravany

Olej na kartonu, 30x40 cm, signováno vpravo dole Fr. Čermák, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1822-1884
Narodil se v Praze. Studoval na pražské AVU historickou malbu u prof. Rubena a Tkadlíka. Další studia absolvoval v Antverpách a Paříži. Studijní cesty podnikl do Německa, Itálie, Dalmácie, Belgie a Francie. Byl profesorem a později rektorem AVU v Praze. Ve své tvorbě se věnoval historickým výjevům, žánrovým výjevům z cesty do Dalmácie a oltářním obrazům.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 110 000 Kč.

10639. Moravany
Dražba ukončena:31.05.2017 22:05:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:2 400 Kč