Olej na plátně, 60x57 cm. Signováno vpravo dole F.Doležal 81. Olištováno.
Pozn.: Současný majitel získal dílo přímo od autora.
o autorovi: 1910 - 1989
Narodil se v Kostelci nad Orlicí. Malbu studoval soukromě u Ant. Hudečka. Grafické techniky mu představil jeho přítel Frant. Tichý. Podnikl řadu zahraničních cest. Velmi se angažoval ve výstavním dění a byl významným kritikem. Ve své tvorbě navazoval na sociální umění, ale věnoval se i krajinomalbě a imaginativní tvorbě.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč