František Drtikol - Bez názvu (Krása dnešního člověka)

Offlith, 30x24 cm. Nesignováno. Nerámováno.

Pozn.: Vydalo nakladatelství Svět v počtu 300 číslovaných výtisků u příležitosti vydání knihy František Drtikol "Oči široce otevřené". Tento výtisk má číslo 261.

o autorovi: 1883 - 1961
Narodil se v Příbrami. Od dětství projevoval výtvarný talent, ale studoval a profesionálně se zabýval především fotografií, která ho i proslavila. V roce 1935, oceněn doma a oslavován ve světě, fotografování zanechal. Jeho vnitřní vývoj vyžadoval širší možnosti projevu, které mu poskytlo malování. Aktivně se věnoval budhismu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 850 000 Kč.

84434. Bez názvu (Krása dnešního člověka)
Dražba ukončena:13.10.2022 21:02:37
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 300 Kč