František Drtikol

304189. Portrét doktora Zavadila

popis: Fotografie, 15x11 cm. Na fotografii slepotiskové razítko Drtikol. Na papíře značeno Drtikol a spol., Praha 2. Rám, sklo.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1883 - 1961
Narodil se v Příbrami. Od dětství projevoval výtvarný talent, ale studoval a profesionálně se zabýval především fotografií, která ho i proslavila. V roce 1935, ceněn doma a oslavován ve světě, fotografování zanechal. Jeho vnitřní vývoj vyžadoval širší možnosti projevu, které mu poskytlo malování. Aktivně se věnoval budhismu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci:1 850 000 Kč

dražba ukončena: 28.03.2020 20:06:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 500 Kč

500 Kč 28.03.2020 19:58:00 56