František Emler - Koupající se ženy u potoka

Olej na plátně, 38x48 cm. Signováno vpravo dole F. Emler. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 64 cm

Motiv koupaní vždy přitahoval pozornost umělců. Proniknutý hlubokým symbolickým významem, nebo jako subtilní zobrazení skutečnosti tento námět tvoří nedílnou součást umění 20. století, jehož vynikajícím příkladem je předložená olejomalba od Františka Emlera. Modelka na pravé straně obrazové kompozice sedí u potoka a její pohled je veden na ženu otočenou zády k divákovi. Nahá těla se výrazně vymezují na pozadí přírody, která je provedená sytými tóny s dominujícími zelenými odstíny přírody. Jedná se o nepochybně kvalitní ukázku tvorby Františka Emlera, kterou doporučujeme sběratelské pozornosti.

o autorovi: 1912 - Přelouč – 1992 (Praha)

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 85 000 Kč.

106920. Koupající se ženy u potoka
Dražba ukončena:13.12.2023 20:26:51
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:4 300 Kč