František Florian - Behind the scene

Nejdelší strana: 131 cm

Akryl na plátně, 115x131 cm. Signováno vzadu František Florian. Nerámováno.

Pozn.: Přiložen certifikát k dílu. Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

Akryl na plátně. Autor na plátně vyobrazuje 3 snové figurativní postavy. Postavy mezi sebou komunikují, dotýkají se a to je naznačeno pohybem všech figur na scéně. Bílá figura s černou hlavou je zdánlivě v pozadí scény, ale jen divák si může domýšlet zda právě tato figura netahá za pomyslné nitky děje na scéně.

Obraz i samotná scéna ovlivněná dílem Picassa, Haringa, ale také africkým, čínským, japonským uměnín. Dekorativní figury v pozadí scény inspirovány právě Keith Haringem, tyto malé figurky v pozadí ideálně doplňují jednoduchost a výstižnost celé scény. Autor se nevyhraňuje do určitého stylu, či do inspirace jedním uměleckým stylem, nakopak si vybírá vše co v daný moment shledá ve své tvorbě užitečným. Proto i z tohoto plátna můžeme cítit závan vzdálených kultur, krajin, nebo též závan japonského či afrického umění.

o autorovi: 1993

vydraženo velký formát certifikát
99262. Behind the scene
Dražba ukončena:27.07.2023 20:18:27
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:4 400 Kč