František Gross

45085. Pražské střechy

popis: Kombinovaná technika, 30x40 cm. Signováno vlevo dole tužkou F. Gross 46. Rám, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1909 - 1985
Narodil se v Nové Pace. Studoval na ČVUT u prof. Blažíčka a na UMPRUM u prof. Kysely. Náměty čerpal na městských periferiích, maloval vnitřky bytů, dílen, strojíren, laboratoří, ohrady, chatové kolonie. Vyšel z kubismu a surrealismu, blížil se impresionismu. Používal všech technik malby i jejich kombinací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 700 000 Kč.

zbývá: 1 dnů, 0 hodin

konec dražby: 27.05.2020 19:27:00

vyvolávací cena: 900 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 3 100 Kč