František Hladík - Akt před zrcadlem

Olej na plátně, 72x64 cm. Signováno vlevo dole F. Hladík. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 89 cm

Díváme se na velice kvalitní ukázku české figurální malby první poloviny 20. století, která zobrazuje ženu při toaletě. Obrazový prostor vyplňuje akt modelky, uvolněná pozice jejíhož těla přitahuje divákovu pozornost. Z ramen jí nenuceně spadá bíla drapérie, která odhaluje poprsí. Levou rukou modelka přidržuje drapérii, která za malý okamžik zahalí něžné tělo. Tato intimní chvíle je zdůrazněna jemnou pastelovou barevností modelčiny pleti, která se výrazně vymezuje na tmavém pozadí provedeném v hluboké modré a červené tonalitě. Zrcadlo v druhém plánu evokuje u diváka asociace se slavnými kompozicemi zachycujícími Venušinou toaletu. Jedná se o zobrazení současné Venuše, moderní ženy, která je geniální ve své prostotě? Dílo Františka Hladíka, žáka slavného Vojtěcha Hynaise na pražské AVU, doporučujeme jako vynikající finanční investici a akviziční příležitost pro sbírku domácího figurativního umění.

o autorovi: 1887 - 1944

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 60 000 Kč.

vydraženo top
111326. Akt před zrcadlem
Dražba ukončena:28.02.2024 20:09:55
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:14 000 Kč