František Hlavica - Ochránkyně Valašska – bojovnice

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Umělecky virtuózně provedený akvarel na kartonu, signováno tužkou vpravo dole, vzadu štítek z muzea v Dačicích, 43 x 37 cm, rámováno v paspartě pod sklem v uměleckém vídeňském profilovaném galerijním autorském rámu se vkusnou zlatavě zelenou patinací s doplněním černé linky, rozměr s rámem 65 x 58 cm. Dílo bylo až do vydání v restituci v majetku městského muzea a galerie v Dačicích, jako významné umělecké dílo se silným vztahem k Valašsku.

O akvarelu:  Akvarelová technika malby pro svoji náročnost na přesnost a neopravitelnost případné chyby, na rozdíl u olejů s možností přemalby, je málo oblíbenou technikou u malířů, neboť odhaluje umělecké schopnosti malířů. V Zahraničí právě kvůli tomuto jsou akvarelové malby ceněny více než olejomalby. V České republice zatím ještě lze získat tyto kvalitní umělecká díla v podstatě za směšné ceny.

o autorovi: 1885 - 1952

107617. Ochránkyně Valašska – bojovnice
Dražba ukončena:20.12.2023 22:55:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 500 Kč