Litografie, 47x64 cm, signováno vpravo dole Hodonský, volný list.
1945, Moravský Písek
Žák SUPŠ v Uherském Hradišti (prof. V. Hroch). Poté studia na AVU (prof. F. Jiroudek). Zabývá se malbou, grafikou a drobnou plastikou. Ve své sochařské tvrobě pracuje výhradně se dřevem. Četné samostatné i kolektivní výstavy.