Olej na plátně, 90x60 cm, signováno vlevo dole F. Jakub, rám.
1875, Praha - 1940, Vinohrady
Žák pražské akademie (1893-1900; prof. Pirner a Hynais). Maloval náměty z Prahy ale věnoval se i figurální kompozici. Jeho další tvorba byla ovlivněna francouzským malířem Le Sidanerem. Vystavoval v Německu, Anglii, Jugoslavii,... Během světové války restauruje a maluje fresky (chrám sv Mikuláše v Praze,...). Vytvořil i několik kraji z Berounska a také zátiši.
Pozn.: Rám poškozen. Malba mírně poškozena.