František Jiroudek - Kytice ve váze

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na kartonu, 72x53 cm, signováno vlevo dole Jiroudek, rám.


Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
7009. Kytice ve váze
Dražba ukončena:25.01.2017 21:05:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
16 000 Kč limit (25.01.2017 20:57:17) 625
15 000 Kč 25.01.2017 20:57:18 1671
14 000 Kč limit (25.01.2017 20:56:00) 625
13 000 Kč 25.01.2017 20:56:01 1671
12 000 Kč limit (25.01.2017 20:55:05) 625
11 000 Kč 25.01.2017 20:55:06 1671
10 000 Kč limit (25.01.2017 20:53:26) 625
9 500 Kč 25.01.2017 20:53:27 1671
9 000 Kč limit (25.01.2017 19:53:39) 625
8 500 Kč 25.01.2017 19:53:40 1671
8 000 Kč limit (25.01.2017 19:52:36) 625
7 500 Kč 25.01.2017 19:52:37 1671
7 000 Kč limit (12.01.2017 17:25:33) 625
6 500 Kč 12.01.2017 17:25:34 890
6 000 Kč limit (12.01.2017 17:23:15) 625
5 500 Kč 12.01.2017 17:23:16 890
5 000 Kč limit (12.01.2017 17:23:04) 625
4 900 Kč 12.01.2017 17:23:05 890
4 800 Kč limit (12.01.2017 17:22:55) 625
4 700 Kč 12.01.2017 17:22:56 890
4 600 Kč limit (12.01.2017 17:22:45) 625
4 500 Kč 12.01.2017 17:22:46 890
4 400 Kč limit (12.01.2017 17:22:28) 625
4 300 Kč 12.01.2017 17:22:29 890
4 200 Kč limit (12.01.2017 17:22:12) 625
4 100 Kč 12.01.2017 17:22:13 890
4 000 Kč limit (12.01.2017 17:22:02) 625
3 900 Kč 12.01.2017 17:22:03 890
3 800 Kč limit (12.01.2017 17:21:50) 625
3 700 Kč 12.01.2017 17:21:51 890
3 600 Kč limit (09.01.2017 14:17:36) 625
3 500 Kč 09.01.2017 14:17:37 2216
3 400 Kč limit (09.01.2017 14:17:28) 625
3 300 Kč 09.01.2017 14:17:29 2216
3 200 Kč limit (09.01.2017 14:17:15) 625
3 100 Kč 09.01.2017 14:17:16 2216
3 000 Kč limit (09.01.2017 14:17:11) 625
2 900 Kč 09.01.2017 14:17:12 2216
2 800 Kč limit (09.01.2017 14:17:07) 625
2 700 Kč 09.01.2017 14:17:08 2216
2 600 Kč limit (09.01.2017 14:17:01) 625
2 500 Kč 09.01.2017 14:17:02 2216
2 400 Kč limit (08.01.2017 10:26:04) 625
2 300 Kč 07.01.2017 14:35:14 2216
2 200 Kč 25.12.2016 8:05:06 1040
2 100 Kč 23.12.2016 15:25:13 1260
2 000 Kč 22.12.2016 21:56:02 1040
1 900 Kč 22.12.2016 19:52:23 1260
1 800 Kč 22.12.2016 19:05:13 1040
1 700 Kč 22.12.2016 16:56:20 1260
1 600 Kč 22.12.2016 16:18:56 1040
1 500 Kč 22.12.2016 16:18:00 1260
1 400 Kč 22.12.2016 5:06:04 1040
1 300 Kč 21.12.2016 20:47:55 1260
1 200 Kč 20.12.2016 8:11:12 1040
1 100 Kč 20.12.2016 0:55:12 849
1 000 Kč 17.12.2016 18:48:38 1040