František Jiroudek - Barevná kytice

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 133x93 cm. Nesignováno. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.. Obraz byl v roce 2001 na výstavě v Tokiu v galerii Isetan Shinjuku s názvem obrovské malby východoevropských umělců.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
54893. Barevná kytice
Dražba ukončena:28.01.2021 21:00:48
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:36 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
36 000 Kč 28.01.2021 20:55:48 3582
35 000 Kč limit (28.01.2021 20:55:42) 4982
35 000 Kč 28.01.2021 20:55:43 3582
34 000 Kč limit (28.01.2021 20:55:37) 4982
33 000 Kč 28.01.2021 20:55:38 3582
32 000 Kč limit (28.01.2021 20:54:32) 4982
31 000 Kč 28.01.2021 20:54:06 3582
30 000 Kč limit (28.01.2021 20:53:59) 4982
30 000 Kč 28.01.2021 20:54:00 3582
29 000 Kč limit (28.01.2021 20:53:04) 4982
28 000 Kč 28.01.2021 20:51:52 3582
27 000 Kč 28.01.2021 19:57:14 561
26 000 Kč 27.01.2021 19:30:08 3759
25 000 Kč 14.01.2021 21:21:42 3582
24 000 Kč 04.01.2021 14:53:32 3759
23 000 Kč 29.12.2020 22:42:41 3582
22 000 Kč 25.12.2020 14:53:26 6589
21 000 Kč 23.12.2020 21:08:55 3582
20 000 Kč limit (23.12.2020 21:08:48) 121
20 000 Kč 23.12.2020 21:08:49 3582
19 000 Kč limit (23.12.2020 21:08:44) 121
18 000 Kč 23.12.2020 21:08:45 3582
17 000 Kč limit (23.12.2020 21:08:41) 121
16 000 Kč 23.12.2020 21:08:42 3582
15 000 Kč limit (23.12.2020 21:08:36) 121
14 000 Kč 23.12.2020 21:08:37 3582
13 000 Kč limit (23.12.2020 19:06:16) 121
12 000 Kč limit (22.12.2020 20:25:09) 3229
11 000 Kč limit (22.12.2020 20:25:08) 51
8 500 Kč limit (22.12.2020 20:24:52) 3229
8 000 Kč 22.12.2020 20:24:53 51
7 500 Kč limit (22.12.2020 18:24:05) 3229
7 000 Kč limit (22.12.2020 18:23:49) 3582
7 000 Kč 22.12.2020 18:23:50 3229
6 500 Kč limit (22.12.2020 18:23:17) 3582
6 000 Kč limit (22.12.2020 18:23:16) 3229
4 500 Kč limit (22.12.2020 18:22:56) 3582
4 400 Kč 22.12.2020 18:22:57 3229
4 300 Kč limit (21.12.2020 16:03:45) 3582
4 200 Kč 21.12.2020 13:20:50 3121
4 100 Kč 21.12.2020 0:23:03 4681
4 000 Kč 20.12.2020 18:39:23 3121
3 900 Kč 19.12.2020 22:16:17 4889
3 800 Kč 19.12.2020 21:30:56 36
3 700 Kč 19.12.2020 17:10:52 6589
3 600 Kč 19.12.2020 14:07:30 1618
3 500 Kč 18.12.2020 22:38:21 4889
3 400 Kč 18.12.2020 21:21:42 3582
3 300 Kč 18.12.2020 20:46:02 3133
3 200 Kč limit (18.12.2020 16:03:02) 1618
3 200 Kč 18.12.2020 16:03:03 51
3 100 Kč limit (18.12.2020 13:26:12) 1618
3 000 Kč 18.12.2020 13:26:13 3121
2 900 Kč limit (18.12.2020 13:25:44) 1618
2 800 Kč 18.12.2020 13:25:45 3121
2 700 Kč limit (18.12.2020 13:25:36) 1618
2 600 Kč 18.12.2020 13:25:37 3121
2 500 Kč limit (18.12.2020 13:11:30) 1618
2 400 Kč limit (18.12.2020 13:11:29) 2994
1 600 Kč limit (18.12.2020 13:11:02) 2994
1 500 Kč 18.12.2020 13:11:03 1618
1 400 Kč limit (18.12.2020 13:10:57) 2994
1 300 Kč 18.12.2020 13:10:58 1618
1 200 Kč limit (18.12.2020 13:10:54) 2994
1 100 Kč 18.12.2020 13:10:55 1618
1 000 Kč limit (18.12.2020 9:37:31) 2994